Twoje centrum pomocy!

powrót do fanimani.pl
Twoje centrum pomocy / Dla użytkownika / Darowizny - statusy, kwoty, wypłata / Kiedy darowizna od zakupów trafi do organizacji?

Kiedy darowizna od zakupów trafi do organizacji?

Jeśli nie chcesz czytać całego artykułu – obejrzyj film 🙂

FaniMani działa łącząc zakupy w internecie z kupującymi i organizacjami. Same zakupy w internecie mają swoją specyfikę, z której wynika fakt, że na wpływ darowizn na konto bankowe organizacji trzeba poczekać.

Specyfika zakupów online

Według Polskiego prawa każdy kupujący online ma prawo do zwrotu

  • min 14 dni od daty zakupu (zwrot bez podania przyczyny)
  • niektóre sklepy wydłużają ten czas nawet do 100 dni,

Sklepy internetowe weryfikują transakcje zrobione przez FaniMani raz w miesiącu albo nawet rzadziej. Gdy potwierdzą transakcje to kilkanaście dni mija zanim wykonają przelew darowizn na konto Fundacji FaniMani, gdzie już nasz system rozdziela na poszczególne organizacje.

Statusy darowizn

Początkowo wszystkie darowizny od zakupów online mają status „Oczekująca”, następnie są sukcesywnie potwierdzane i rozliczane przez sklepy internetowe, wówczas uzyskują status „Gotowa do wypłaty”.

Przelewy do organizacji

Przelewy wysyłamy do organizacji:

  • co kwartał zbiorczy przelew wszystkich darowizn, które mają status Gotowe do wypłaty (tzn zostały opłacone przez partnera),
  • jeśli organizacja uzbierała min. 100zł w darowiznach (jeśli organizacja na ostatni dzień kwartału nie ma 100zł w darowiznach wtedy darowizny czekają do wypłaty do kolejnego kwartału)

Powyższe czynniki wpływają na czas, który minie od zrobienia zakupów do otrzymania darowizny przez organizację. Może on wynieść od kilku tygodniu do nawet kilku miesięcy.

Najczęstsze pytania