Jesteśmy, aby pomóc!

powrót do fanimani.pl
Twoje centrum pomocy / Dla użytkownika / Jak działa FaniMani? / Jak przygotować przglądarkę Firefox do poprawnego korzystania z FaniMani?

Jak przygotować przglądarkę Firefox do poprawnego korzystania z FaniMani?

Zawarte w artykule informacje dotyczą również korzystania z Przypominajki FaniMani.pl

Producenci przeglądarek internetowych co chwilę wprowadzają coś nowego. Wiele z tych zmian jest ważna i potrzebna, ale są też takie, które według nas – idą trochę za daleko.

Jedną z nich jest właśnie domyślnie włączona w Firefox od wersji 69 funkcja tzw blokowania ciasteczek ze stron trzecich. Co to są te ciasteczka?

Zarówno serwis FaniMani.pl jak również nasi partnerzy korzystają z różnych technologii, które umożliwiają przypisanie zrobionej przez Ciebie transakcję do właściwej organizacji czy podopiecznego. Te dodatkowe usługi często znajdują się pod innym adresem niż strona fanimani.pl czy też strona partnera np. aliexpress.com.

I właśnie nowy Firefox (od wersji 69) blokuje komunikację z takimi usługami, a żeby pomiędzy FaniMani.pl, a stroną partnera nastąpiła komunikacja – często nie ma innej możliwości niż właśnie takie usługi.

Pewnie wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że Firefox od wersji 69 blokuje taką komunikację domyślnie. Gdy tylko się zaktualizuje do tej wersji – komunikacja z partnerami FaniMani może przestać działać.

Jaki może być efekt takiego blokowania?
Brak naliczonej darowizny 🙁

Jak temu zaradzić?

Możliwości konfiguracyjne Firefox w tym zakresie nie są zbyt rozbudowane dlatego jedyne rozwiązanie to wyłączenie tej funkcji w ustawieniach Firefox.

Aby to zrobić wchodzimy w menu i wybieramy Blokowanie Treści

a następnie zmieniamy Standardowe na Własne i wyłączamy checkbox przy Ciasteczka

I to wszystko.

Ustawienia zostaną automatycznie zapisane, ale możesz to jeszcze sprawdzić klikając ponownie w Menu i w sekcji Blokowanie treści powinieneś widzieć „Własne”

Najczęstsze pytania